Princeton University Library Catalog

Kulti i këngës dhe kënga e jetës : (poezia e Din Mehmetit) / Dr. Besim Muhadri = Cult song and the song of life : (poetry Din Mehmeti) / Dr. Besim Muhadri.

Author:
Muhadri, Besim, 1964- [Browse]
Format:
Book
Language:
Albanian
Published/​Created:
Prishtinë : Instituti Albanologjik - Prishtinë, 2016.
Description:
307 pages ; 21 cm
Bibliographic references:
Includes bibliographical references (pages 292-299) and index.
Language(s):
Albanian with English summary.
Subject(s):
Mehmeti, DinCriticism and interpretation [Browse]
Other title(s):
Cult song and the song of life
ISBN:
  • 9789951240277
  • 9951240275
OCLC:
1019129989
RCP:
C - S