Princeton University Library Catalog

Kryengritjet shqiptare (1911-1912) dhe shpallja e pavarësisë së Shqipërisë sipas shtypit kroat / Mr. Murat Ajvazi.

Author:
Ajvazi, Murat, 1960- [Browse]
Format:
Book
Language:
Albanian
Published/​Created:
Prishtinë : Naim Frashëri, 2016.
Description:
219 pages : illustrations ; 21 cm
Bibliographic references:
Includes bibliographical references (pages 144-154).
Subject(s):
ISBN:
  • 9789951705097
  • 995170509X
OCLC:
1019129172
RCP:
C - S