Princeton University Library Catalog

Mirdita nën terrorin komunist : (1943-1990) / Prengë Gjergj Gjomarkaj.

Author:
Gjomarkaj, Prengë Gj. [Browse]
Format:
Book
Language:
Albanian
Published/​Created:
Tiranë : Instituti i Studimit të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit, 2016.
Description:
404 pages : illustrations, facsimiles ; 21 cm
Bibliographic references:
Includes bibliographical references (pages 383-386).
Subject(s):
Form/​Genre:
  • Biography.
  • History.
ISBN:
  • 9789928168573
  • 9928168571
LCCN:
2017396206
OCLC:
992989908
RCP:
C - S