Princeton University Library Catalog

Zërat e kujtesës : (Cikël bisedash dhe shënimesh me të mbijetuarit e diktaturës komuniste) / [nineteen interviewees] ; biseduan Agron Tufa, Luljeta Lleshanaku.

Format:
Book
Language:
Albanian
Published/​Created:
Tiranë : Instituti i Studimit të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit (ISKK), 2014-2016.
Description:
3 volumes : portraits ; 21 cm
Notes:
Interviews with survivors of the communist dictatorship in Albania.
Contents:
Volume 1. Ahmet Abdia -- Mark Alia -- Tomorr Dosti -- Hamza Kazazi -- Mehdi Kraja -- Gani Kupi -- Pashke Miri -- Lek Pervizi -- Nazmi Selimja -- Skënder Stefanllari -- Volume 2. Ndrek Bazhdari -- Lavdosh Beqo -- Qamil Merlika -- Azis Ndreu -- Volume 3. Bedri Çoku -- Vasil Kokali -- Uran Kostreci -- Musa Maçi -- Sezar Malile.
Subject(s):
Form/​Genre:
  • Biography.
  • History.
  • Interviews.
Subtitle on volumes 2 and 3:
  • Cikël intervistash dhe shënimesh memuaristike, me të mbijetuarit e diktaturës komuniste në Shqipëri
ISBN:
  • 9789928168177 ((Vëllimi I))
  • 9928168172 ((Vëllimi I))
  • 9789928168337 ((Vëllimi II))
  • 9928168334 ((Vëllimi II))
  • 9789928168641 ((Vëllimi III))
  • 9928168644 ((Vëllimi III))
LCCN:
2016522566
OCLC:
984742767
Editor:
Interviewer:
RCP:
C - S