Princeton University Library Catalog

Shqipëria dhe çështja e kufijve shqiptaro - grek : publicistikë / Nuçi Kotta, Doktor në Drejtësi ; përgatiti për botim Albert Z. Zholi ; Përktheu Viktor Bakillari.

Author:
Kotta, Nuçi, 1919-1965 [Browse]
Uniform title:
Format:
Book
Language:
Albanian
Published/​Created:
Tiranë : Shtepia Botuese "Bota Shqiptare", 2016.
Description:
172 pages ; 21 cm
Notes:
The author's name appears on the cover.
Bibliographic references:
Includes bibliographical references (pages 165-167).
Language(s):
Translated from the French version originally published in 1946.
Subject(s):
Form/​Genre:
Hochschulschrift 1942 Paris.
ISBN:
  • 9789928001580
  • 9928001588
LCCN:
2016421509
OCLC:
956985216
Editor:
Translator:
Writer of introduction:
RCP:
C - S