Martin Camaj në kulturën shqiptare : në 85-vjetorin e lindjes : aktet e konferencës shkencore ndërkombëtare, 24 shtator 2010 / [39 contributors] ; korrektuan dhe përgatitën për botim Prof. dr. Ardian Marashi [and two others].

Author
Konferenca shkencore ndërkombëtare "Martin Camaj në kulturën shqiptare" (2010 : Tirana, Albania) [Browse]
Format
Book
Language
Albanian
Published/​Created
Tiranë : Qendra e Studimeve Albanologjke, Instituti i Gjuhësisë dhe Letërsisë, 2015.
Description
331 pages ; 23 cm

Details

Subject(s)
Camaj, MartinCriticism and interpretationCongresses [Browse]
Editor
Form/​Genre
  • Conference papers and proceedings
  • Criticism, interpretation, etc
Notes
At the head of the title page: Qendra e Studimeve Albanologjke, Instituti i Gjuhësisë dhe Letërsisë.
Bibliographic references
Includes bibliographical references.
ISBN
  • 9789928141408
  • 9928141401
LCCN
2016459393
OCLC
962026267
RCP
C - S

Supplementary Information